Kateřina Braithwaite My Bright Way
To Your Success
BW TaLKS, s.r.o. Training and Learning, Knowledge, Seminars Kateřina Braithwaite My Bright Way To Your Success

Co o nás prozradí brýle?

Brýle jsou součástí naší osobnosti, a proto je velmi důležité si uvědomit, že to, jaké brýle si zvolíme, tak na nás bude okolí pohlížet.

SVĚTOVĚ unikátní logický systém interpretace jazyka těla 3AXISnám umožňuje pomocí jednotného klíče „číst“ člověka, symboly, které vyvstávají z úprav vlasů, způsobu líčení, volby doplňků a oděvů. Ať chcete či nikoli, ať Vám radí ti nejlepší vizážisté, mediální odborníci či módní guruové, metoda 3AXISje projektivní psychologický test, jehož výsledky nám pomáhají vidět sebe i druhé, jací skutečně jsme.

3AXIS je jazykem našeho nevědomí. Je to nástroj popisný, nikoli hodnotící! Sledujeme a popisujeme na člověku ZMĚNY, které na sobě provádí oproti přirozenému vzhledu. A díky správnému čtení pochopíme, že každý potřebuje či nabízí něco jiného, můžeme podle toho tedy jednat konkrétně s konkrétním jedincem. Poznáme, kdy lže sám sobě a tedy i nám…aniž by to bylo jeho vědomým úmyslem.

Brýle jsou z tohoto pohledu změnou, doplňkem. Tedy doplňují naši konkrétní potřebu. Namítnete: to je přece jasné, potřebuji lépe vidět, chránit oči před sluncem apod.

Brýle nosíme na hlavě – oblasti našeho myšlení, představ, plánů (hruď a horní končetiny jsou oblastí emocí a jejich zpracování, pánev a dolní končetiny je oblastí pudů).

Ne nadarmo se říká, OKO DO DUŠE OKNO.

Brýle o nás říkají, jakým způsobem se díváme či bychom se CHTĚLI dívat na svět kolem sebe. Jinými slovy: brýle rámují náš pohled na svět, vypovídají o nás, „jak“ věci vidíme, jak plánujeme, jaké jsou naše představy.

Vybíráme si tvar – líbíme se sami sobě více v hranatých, rovných liniích? Pak patříme spíše k těm, kteří rádi plánují konkrétně, jejich vidění věcí či touha tak věci vidět je spíše logické, zjednodušeně řečeno černobílé.

  • Vybrali jsme si hranaté…

Bude mít na věci jasný názor, rád se řídí pravidly, potřebuje je. Jeho uvažování bude logické, strukturované. Potřebuje jasná zadaní, jistotu. Dobře se bude cítit v rolích kontrolorů, logistiků, dispečerů, analytiků, daňových poradců, účetních apod. Velké a navenek projevované emoce nečekejme. Počítejte s přemýšlivým přístupem, otázkami PROČ, CO.

  • Vybrali jsme si oblé…

Naše vnímání je barvitější, mnohoznačnější, kreativnější. Stejně tak naše plány a sny. Změny nás nevyvedou z rovnováhy, vytvářejí prostor pro kreativitu, kterou potřebujeme k životu. Máme rádi otázky KDO a JAK. Najdete nás mimo jiné mezi umělci, manažery, odborníky na komunikaci, módními stylisty.

Velkou roli při výběru brýlí hrají i barvy. Tady můžete namítnout, že je to zkreslující informace, protože vybíráme podle barvy vlasů, oděvů. U vlasů je to ošemetné, čtenář 3AXIS sleduje, zda Vaše barva je či není přírodní …ale to už je úplně jiná kapitola, na kterou v tomto článku nemáme prostor.

Šaty, oděv jsou ovšem vnějším projevem našeho chování. Měníme ho i několikrát denně, stejně tak se mění naše vnímání, pocity, potřeby – podvědomě. A proto měníme i brýleJ. Neznám nikoho, kdo by měl jen jediné.

Do kanceláře v bance jdu v tmavém kostýmu, obleku. Podřizuji se tak vnějším pravidlům, respektuji je, jsem zaměstnancem instituce. Mé brýle „ladí“ s mou pracovní uniformou zvnějšku i zevnitř. Obroučky jsou spíše hranaté a tmavé, případně do červena. Můj pohled na svět je omezen reálnými omezeními a fakty. Respektuji firemní kulturu, která má svá pravidla.

Na večeři s partnerem se těším, bude romantika u vody, oblékám si romantické světlé šaty, světlé obroučky brýlí ladí s oděvem. Jsou-li stále hranatější, bude to více o snech, emocích (světlá barva), ale i tady potřebuji pravidla a omezení, byť jsou vznešenějšího rázu.

  • Brýle bez obrouček= náš pohled na svět není omezen žádným pravidlem ani normou.
  • Sluneční brýlemají někteří jako součást své image a nesundávají je z obličeje i když je slunce hluboko pod mrakem.

Sluneční brýle mají tmavá skla, ta chrání oči před škodlivým UV zářením – a také vytvářejí clonu, brání nakouknout do naší duše, myšlení. Proč si myslíte, že tajné agenty, detektivy, padouchy, ale i filmové hvězdy a známé osobnosti často na veřejnosti vidíme právě ve slunečních brýlích? A to i tam, kde opravdu UV paprsky nehrozí.

Zkrátka nechtějí, abychom do nich viděli, znali jejich myšlenky, přečetli si je. Skrývají se před světem. A také nechtějí, aby ostatní sledovali, kam se dívají.

Pamatujete si na Eltona Johna a jeho brýle, které NIKDY nesundával? Nejen černé, ale navíc většinou reflexní – nechtěl, aby do něj lidé viděli, odrážel, reflektoval, jejich pohledy, myšlenky od sebe, chránil se. Od okamžiku, kdy veřejně přiznal svou homosexuální orientaci, ukázal světu své oči, už nebylo co skrývat…

Sluneční brýle ve vlasech: hledí brnění se otevírá, na chvíli. Dávám vám do sebe nakouknout, ale pozor, nenechte se mýlit: já jen otevřeně vypadám, brána, hledí, je připraveno se zavřít.

Jak to tedy správně přečtu: kamarádka, kolegyně, pacientka se slunečními brýlemi ve vlasech je připravena přijímat a vydávat informace, myšlenky, ale ne na 100%?

Ráda by viděla a věděla, ale úplné pravdy, v plném světle se bojí, zkrátka nemusí a nechce vidět/vědět úplně všechno, není ochotna přijmout celou pravdu. Pozor tedy na tento okamžik v kavárně nad kávou a ono zrádné: „Řekni mi úplnou pravdu.“ Doporučuji Pandořinu skříňku jenom pootevřít, pokud o kamarádku nechcete přijít.

Klamat není to správné slovo. Jak jsem už zmiňovala, OKO DO DUŠE OKNO.

A co z toho plyne: řiďte se při výběru brýlí intuicí víc než módou nebo radou druhých. 

Brýle říkají našemu okolí, jak v danou chvíli vnímáme svět, čím se řídíme, co je pro nás důležité (tvar) a jak moc jsme ponořeni do reality (tmavé barvy, červená) či je naše myšlení a představy spíše rámováno filosofickými pravidly (světlé barvy, fialová), či se potřebujeme jen „schovat“ (sluneční brýle, čočky).


  zpět

Ohlasy klientů

Ing. Lucie Klimentová

Müller ČR/SR k.s.

Na školení jsem se moc těšila, neboť Kateřina je skvělý lektor a řečník, věděla jsem, že nudit se nebudu. Také název školení zněl slibně „5 chairs“. Tento workshop skvěle propojuje teorii s praxí, spoustu situací si rovnou vyzkoušíte a setkáte se s mnoha zajímavými lidmi různých oborů. Školení je vhodné jak pro firmy jako nástroj zlepšení interní i externí komunikace, tak i pro soukromé osoby, které mají chuť změnit svůj způsob komunikace vůči sobě, rodině i vůči svému okolí. Kateřina je zkušený odborník, ví o čem mluví, takže jestli váháte, zda na školení jít, pak já ho všem vřele doporučuji.

Barbora Vojtěchová

AURES Holdings a.s. (AAA Auto) / Financial Services Trainer

Dobrý večer Kateřino,

nejprve bych Vám chtěla opravdu od srdce poděkovat za dnešní školení. Nezažila jsem nic podobného, co by mne tolik nadchlo a nenásilnou a velmi příjemnou formou mne naučilo, jak dělat věci jinak a lépe. Jste opravdu žena na svém místě.

Jaroslav Zíka

Generali Shared Services Czech Branch, Branch Manager of Czech

Chtěl jsem vyzkoušet jiný přístup k osobními vzdělání a rozvoji než standardní školení a volba padla na koučování. Lákala mě možnost mluvit o tématech naprosto otevřeně a nebýt svázán daným scénářem vzdělávání. Koučink mě pomohl nenásilně si vytřídit své vlastní myšlenky, podívat se na řešení problémů jiným pohledem a přemýšlet o jiných variantách jak dojít k požadovanému cíli. Ve své podstatě pomůže jen vlastní definování problému tak, aby tomu porozuměl člověk, který není do celé problematiky zasvěcen a jen svými doplňujícími otázkami navádí k rozkrytí pozadí. Koučink vedený Kateřinou určitě naplnil mé očekávání a rád bych je doporučil všem, kteří hledají cestu k cíli a potřebují určitou podporu a pomoc při nalezení toho správného přístupu. Konečné rozhodnutí je vždy na Vás, ale jen to, že sdílíte podstatu problému, máte chuť hledat řešení a ochotu změnit své chování či přístup Vám to rozhodování může výrazně usnadnit.

Andrea Křížová

Komerční banka, a. s.

Bylo to krásné setkání s kolegy a paní Kateřinou Braithwaite na akci - Etiketa v každodenní praxi, vývoj v čase v moderní historii Evropy a náš osobní vliv na kultivaci nejbližšího okolí … opravdu moc zajímavé. A pro mě osobně – možnost - si v rámci lekce zkusit v praxi, jaké záludnosti může přinést vzájemné představování – báječný nápad.

Daniela Vondráková

Erste Private Banking, Privátní bankéřka

Ahoj Kateřino, byl to skvěle strávený čas a ještě jednou moc děkuju za osvěžení mnohých podstatných detailů. Přeji krásný den a moc se těším na pokračování :-)

Vendula Imramovska

Defend Insurance Group

Today marked a significant milestone in my journey as a Learning and Development professional.

Organizing an event for our team allowed me the privilege of hosting the insightful Kateřina Braithwaite, who shared invaluable wisdom rooted in the "5chairs" framework 💚 , founded by Louise Evans.

Being on the receiving end of such impactful knowledge was a refreshing change for me 🌱, as I am usually the one in the presenter's seat.

It's moments like these that reaffirm my passion for creating opportunities to connect with inspiring individuals and share their messages with our team.

I'm still processing the wealth of knowledge gained today, and I can't wait to share more insights and reflections with you in future LinkedIn posts.

Gratitude fills me for the opportunity to facilitate such enriching experiences for our team, fostering an environment of continuous learning and growth.

Stay tuned for more reflections as I navigate the lessons gleaned from this morning's event. 🚀✨


❤ Kateřina Braithwaite Thank you, I had confidence that you would be absolutely fantastic!

Libor Kubíček

MGC servis, s.r.o.

Vážená paní Kateřino, chci Vám za celou naši firmu poděkovat za velmi zajímavé školení. Myslím, že budu mluvit za všechny, co se školení zúčastnili, že jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, které můžeme uplatnit nejenom v našem profesním životě. Dovolím si říci, že to, jak jste školení uchopila, bylo to nejlepší, co jsme kdy zažili. U nás ve firmě jste zanechala nezapomenutelný dojem.

Bernard

Fjord Bohemia

Hello Katerina, I would like to thank you for yesterday’s training. As you could see our company needs to improve its communication skills urgently, but I trust we are on the right track now thanks to your guiding hand. Looking forward to your next training in January.

Best regards, Bernard

Veneta Macanovic

Workforce Management Leader GBS CEE Global Business Services

Dear Mrs Braithwaite, I am sure my colleagues from IBM women Board have already thanked to you, but I wanted also to send personal note. I really wanted to thank you personally for excellent session today! The topic is indeed very interesting and wide and can be never-ending. I really enjoyed everything, your perfect communication, content, all interesting stories. This evening at dinner, I was talking about this session to my teenage daughter. And you can imagine how teenagers listen to adults. But when I started to talk about your sessions, your stories, all historical facts ..she was looking at me for about 30-40 minutes, wide opened eyes and ears!  I do not remember for a long time that something drag her attention like this. THANK YOU very much.

Tomáš Pochop

BPR, Managing director

Ahoj Kateřino, rád bych Ti tímto poděkoval za školení, které jsi pro naši agenturu připravila. Náplň byla plně vyhovující. Školení bylo přínosem pro každého z účastníků a splnilo očekávání. Naučili jsme se několik typů pro správnou komunikaci vůči dodavatelům, klientům i v rámci firmy. Školení nám pomohlo identifikovat nás samotné a určit naše silné i slabé stránky, na kterých budeme dále pracovat. Spokojenost vyjádřili všichni zúčastnění v BPR týmu.

Kateřina G.

obchodní ředitelka

Netiketa je velmi inspirující a praktický webinář plný jednoduchých rad, které se dají hned aplikovat  do každodenního života. Děkuji moc, těším se na další, i osobní, setkání. 

Gabriela N.

CzechInvest

Chtěla jsem Vám ještě jednou poděkovat za inspirativní setkání a milé seznámení. 

Zpětná vazba na školení byla opět super. :-)

Barbora Kociánová

S paní Kateřinou jsem absolvovala  setkání jako s mentorem v oblasti mého profesního rozvoje. Pro mě je paní Kateřina  zosobněním inspirace, pozitivní energie  a naprosto profesionálního přístupu. Je skvělým průvodcem pro člověka, který má ambice a chce se posunout na své životní cestě dál. „Děkuji za vše a těším se na naše další setkání“.

Petr Rozkošný

iWant, Service Department Manager

Moc děkuji za seminář Netikety.

Vzhledem k dané situaci, kdy se snažím studovat různé formy komunikace, byl tento seminář právě to, co jsem hledal.

Forma, struktura a flow, který workshop měl, mi pomohl si utříbit myšlenky, dozvědět se nové věci i poznat pohled ostatních účastníků. Určitě tento seminář rád doporučím i dále.

 

Veronika Manczalová

AGENTURA ORANGE s.r.o.

Hezký den, Kateřino. My moc děkujeme, že jste přijala naše pozvání. Dámy byly z akce nadšené! A už dlouho jsme neměly tak vysokou účast :-) Děkuji a těšíme se na viděnou někdy příště.

Stanislav Štygler

Komerční banka, a. s.

Moderní Etiketa v praxi mě bavila. Paní Kateřina Braithwaite je veliký profesionál a dáma. Srozumitelně vysvětlí nejen to, jak se chovat při různých příležitostech, ale také smysl tohoto počínání. Doporučuji všem, kteří chtějí být o kousek lepší.

Anna Urbanová & tým prodejny

PRADA, Store Manager

„Ráda bych touto cestou poděkovala Kateřině za opravdu povedený start nového pracovního týdne, který pozitivně naladil nás všechny. Kateřina si na nás našla čas a ukázala nám svou práci, tj. školení, koučování. Zároveň zvolila výbornou, a pro nás přínosnou formu a téma prezentace, a to „Etiketa zákazníků a specifikace vybraných kultur klientů“. Musím konstatovat, že to bylo zajímavé a profesionální. Jsem ráda, že Kateřina patří k našim klientkám, a že jsem ji mohla osobně poznat. Kateřino, moc děkujeme a budeme se těšit na případné repete!“

 

Zuzana Stuchlíková

Partner / Attorney-at-Law at Stuchlíková & Partners, Attorneys-at-Law

I had the pleasure to work with Katerina as a mentor in the Vodafone Women's Leadership Programme. Katerina is a great mentor and coach and has a unique talent for aspirating female leaders. Katerina was always ready to devote her time to the Programme, share her business proficiency skills coupled with her expertise in this field; and offer both valuable practical insights and solutions.

Šárka

J&T Finance group

Páteční školení bylo velmi přínosné. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací co se etikety a slušného chování týče. Jsou to informace, které určitě využiji jak v pracovním tak osobním životě. Nebylo to klasické, nudné školení ale nazvala bych až zážitkovým. Myslím, že podle mě krom toho, že jsme se skvěle najedly tak jsme u toho zjistily i plno informací jak správně stolovat a nebudeme vypadat v přítomnosti nějaké důležité společnosti jako neandrtálci. :D

Děkuji za tento krásný, příjemný páteční večer.

Jiří Svěrák

Katerina is strong senior expert and it's my pleasure to work with for many aspects: trust, confidence, communication, partnering, leadership, kind personality, energy, open mind and wide sales approach. Katerina demonstrates her abilities to coach, train and develop wide scale of people in different industries as well, some specialities baased on social training given by Katerina to audience are unique, all leveraged from many years of experiences.

Jana

J&T Finance group

Pro mě osobně to byl nezapomenutelný zážitek. Paní Kateřina, je opravdu jedinečná žena. A moc děkuji, že jste zorganizovaly tento večer.

Milá Kateřino, za celý kolektiv recepčních Vám děkujeme za krásný a inspirativní večer. Naučila jste nás etiketu v každodenní praxi a v druhé části večera zásady chování u stolu, které jsme si prakticky vyzkoušely v 5hvězdičkovém hotelu Carlo IV.

Moc děkujeme za nezapomenutelný zážitek.

Michaela Löblova

PROGRAM HEALTH PLUS, sales director

Vážená a milá Kateřino, děkuji Vám za příjemný a inspirativní večer/podvečer. I když jsem si myslela, že jsem v této oblasti zběhlá, uvědomila jsem si, že občas dělám nevědomky chyby, o kterých je dobré vědět.

Přeji Vám hezký den a těším se na setkání s Vámi. Michaela

Silvia Patrova

BVLGARI, Brand manager

Milá Kateřina, ďakujem veľmi pekne za včerajší, nesmierne inšpiratívny večer. Som rada, že som mohla byť súčasťou a teším sa na ďalšie témy. Rovnako budem rada, ak by sme mohli spolu prediskutovať predstavy spolupráce, šperky sú nádherným námetom diskusie.

Martin Kopejtko

Česká spořitelna - penzijní společnost, a.s. / úsek klientského servisu / člen představenstva

Milá Kateřino,

chtěl bych Vám ještě jednou poděkovat za úžasné dva dny školení, které jsem si moc užil a věřím, že i všichni z mého týmu. Moc si Vážím i toho, jak jste jednotlivé lidi i vztahy mezi nimi dokázala odhalit a ještě navíc jste jim věnovala koučovací minutky, aby si uvědomili, že mají vystoupit ze svých naučených nebo získaných vzorců a taky se podívat na situaci očima toho druhého a nebo z jiné perspektivy. Myslím, že to bylo na celém školení vlastně to nejhodnotnější. A také moc děkuji za Vaši autenticitu. Jste skvělá!

 

Jiří Smrkovský

HEWLETT-PACKARD s.r.o.

Hello, my name is Jiri Smrkovsky, and I manage an international inside sales team which covers over 36 counties across the EMEA region. Katerina has been invited to our recent management meeting to deliver a Communication in multicultural environment workshop tailored to our needs. The workshop has had a very valuable outcome to both the management team, and myself. In particular, I would like to highlight a better understanding of multicultural aspects in team management, a clarity how to communicate towards various nationality. Also, the style of workshop has helped all participants to know each other in more detail which has a direct impact on the communication effectiveness in their roles.

Barbora Fridrichová

Sazka

Dlouho mě nějaké školení tak nezaujalo jako to od paní Braithwaite. Její prezentační dovednosti jsou neuvěřitelné - oční kontakt, témata, prokládání příhodami z praxe. Chtěla bych mít toto školení každý týden .)) A to většinou na školení vydržím poslouchat hodinu, a pak začínám mít problémy se soustředěním. Nechápu, že jsme tam byli 4 hodiny. Super, super, super.

Franco Moscetti

ex-CEO společností Amplifon / Sole 24 Ore

Louise přistupuje k lidem s důvtipem a pokorou, aby uvěřili, že člověk se v životě může vždy zlepšit, pokusit se porozumět tomu druhému bez toho, že by ho soudil, a naslouchat názorům ostatních bez ohledu na to, jak různorodé mohou být. V současném multikulturním a globalizovaném světě, kde je zvládání rozmanitosti klíčem k úspěchu, by Louisina doporučení měla být morálním závazkem. Tento program bych doporučil každému. Může být využit jak pro sebereflexi, tak i pro rozvoj vlastních manažerských dovedností. V mé předchozí roli CEO italské dceřiné společnosti jednoho nadnárodního koncernu mi Metoda 5 židlí pomohla posunout můj tým z průměrného až po jeden z nejlepších oceněných. Metoda 5 židlí je užitečná a praktická a zaručuje kontinuální změnu.

Veronika M.

Head of HR Development

Ochutnávka konceptu 5Chairs s Louise Evans byla zajímavou upoutávkou k tématu, ráda se dozvím o této metodě víc. Kateřina je profesionál a dáma, která akci zorganizovala a provázela jí a setkání mělo úroveň.

Alena Holobradá

Absolvovala jsem výuku Time Managementu pod dokonalým a profesionálním vedením.

Stefano Scabbio

Prezident Manpower Group pro Středomoří & Jižní Evropu

Moje osobní manažerská zkušenost při uplatňování Metody 5 židlí spočívá v tom, že umožňuje efektivnější, energičtější a výrazně produktivnější komunikaci napříč organizací, což ve svém důsledku podstatně ovlivňuje její výkon. V práci a v životě obecně totiž příliš často nejednáme efektivně. Naše jednání neodráží naše úmysly. Metoda 5 židlí nám pomůže udělat změnu, kterou tolik potřebujeme.

Michaela B.

VoZP

Dobrý den, Kateřino, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za dosavadní spolupráci. Jsem velice ráda, že jsem mohla být součástí Talent programu a mít tu příležitost se učit právě od Vás. Pro mě jste velice inspirativní člověk, který je na správném místě. Pokud bych měla celý program hodnotit, tak mohu použít jen samá pozitiva. Ze všech Vašich seminářů jsem si něco odnesla. Byly pro mě přínosem jak v pracovním, tak i v osobním životě. Jsem přesvědčená, že i ostatní členové celého týmu mohou z Talent programu čerpat zkušenosti do budoucna. Nadchla mě zejména metoda 5 židlí, díky které jsem se naučila lépe ovládat své chování a v praxi nemám obavy vyjádřit své potřeby. Dále bych chtěla zmínit dobrou organizaci celého programu, díky které jsme se všichni rovnoměrně zapojili do daných aktivit. Sdílím názor, že tento program by mohl být velkou výhodou i pro jiné organizace.

Petr a Lenka

PETR HÁJEK ARCHITEKTI

Milá Kateřino, děkujeme Ti se ženou Lenkou za večer spojený s exkurzí do společenské etikety. Výklad a pohoštění bylo znamenité, ale tuto zpětnou vazbu jistě nemáš jen od nás. Píši Ti tedy především pro to, abys věděla, že jsi mě inspirovala. Zavedl jsem amuse-bouche pro nové klienty našeho architektonického ateliéru (a měli jsme úspěch). Když je někdo u nás poprvé, dostane první skicu přímo od “šéfkuchaře” zdarma a pak se rozhodne zda zůstane :-)...